Boğaziçi Eğitim Kurumları veliler de ve öğrencilerde oluşan  kaygıyı azaltmak ve sürekli değişen eğitim sistemine öğrencilerimizi adapte ederek başarılarını artırmak amacı ile Küçükçekmece/Sefaköy’de açılmıştır.

Eğitim genel anlamda bireyde davranış değiştirme sürecidir. Diğer bir deyişle, eğitim sürecinden geçen kişinin davranışlarında bir değişme olması beklenmektedir.

Boğaziçi Eğitim Kurumları olarak Bizim Amacımız !!! Her öğrencinin öğrenme modelini tespit edip bu modele göre bir öğretim yaparak eğitim sürecinde hızla yol almaktır. Unutmayınız ki ! Açılamayan kapı yoktur, HER KAPININ BİR ANAHTARI vardır. Öğrenimde de ulaşılmayan öğrenci yoktur, öğrenme modeli belirlenememiş öğrenci vardır düşüncesiyle Boğaziçi Eğitim Kurumları faaliyetlerini sürdürmektedir.

Boğaziçi Eğitim Kurumları Mesleki Eğitimler okula yardımcı etüt hizmeti  ve özel ders eğitimi veren bir eğitim kurumu olan Boğaziçi, Küçükçekmece’nin en başarılı Eğitim Kurumlarından biri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE BOĞAZİÇİ EĞİTİM KURUMLARI, idealist eğitimcilerin kurduğu köklü bir eğitim kurumudur. Ticari kaygı taşımadan şekillendirilen kurumumuz, yönetimi ile de bu anlayışı sergilemekten gurur duyar. Hızla gelişen dünyada ülkemizin ve insanımızın hak ettiği onurlu yeri alması için mücadele eden, çağdaş değerleri özümseyen, hoşgörülü, ilgili bir yönetim ve organizasyon oluşturan kurumumuzun temel felsefesi “öğrenci başarısıdır.” Hedeflediğiniz okullara ulaşmada ve Mesleki anlamda gelişim sağlamada gönül birliği etmiş bir kadronun, sıcacık, samimi bir ortamın ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE BOĞAZİÇİ EĞİTİM KURUMLARI‘nda, sürekli gülen yüzlerle karşılaşacak, bilginin tadını alacak, eğlenerek öğrenecek ve sonunda hedeflerinizin aslında çok da uzak olmadığını göreceksiniz.