Proje Açıklaması

AHLEI Akademik

Eğitimin Amacı

AHLEI, ortaöğretim ve ortaöğretim sonrası akademik kurumlara 21. yüzyıl misafirperverliği kariyerlerinde mezun hazırlamak için ihtiyaç duydukları kaynakları sağlar. Biz her ay iki konuda alacağınız derslerle kariyerinize 4 ayda başlamanızı hedefliyoruz .

Sertifika Hakkında

YÖK onaylı Lonca SEM Sertifikası verilecektir. AHLEI akademik program öğrencileri, katıldıkları her dersten bir sertifika ve aşağıdaki 8 konuyu başarıyla tamamladıklarında Ağırlama Operasyonları Sertifikası alacaklardır.

Her bir kurs konusu için AHLEI sınavına girmek isteyen öğrenciler için sınav ücreti konu başına 150 USD + KDV’dir.

Programın İçeriği

A. Ağırlama Temelleri Programı (Hospitality Fundamentals)

Bu program, konukseverlik temelleri üzerine yoğun bir giriş sağlar. Öğrencilere oda bölümü, yiyecek ve içecek yeterlilikleri ve denetim becerileri üzerine odaklanacakları bir eğitim vererek, onlara konaklama tesislerinde çalışmak üzere sağlam bir temel sağlar.

Kurslar:

Her bir eğitim konusu tek bir modül olarak alınabilir. Ağırlama temelleri programının tamamını alan ve başarılı olan öğrencilere AHLEI HOSPITALITY FUNDAMENTALS Sertifikası verilecektir, AHLEI her başarılı olduğunuz ders için konusuyla ilgili sertifika da sağlamaktadır. Başarılı bir mezuniyet halinde öğrenciler bir AHLEI HOSPITALITY FUNDAMENTALS  sertifikası ve 6 konu için ayrı ayrı sertifikaya hak kazanacaklardır.

 1. Günümüzde Ağırlama: Bu ders, oteller, restoranlar, kumarhaneler, kurvaziyer hatları ve kulüplerin organizasyonunu ve yapısını açıklamak için bir yönetim perspektifi verir. Franchising, yönetim sözleşmeleri, iş etiği, insan kaynakları, pazarlama ve çok daha fazlası hakkında bilgiler içerir. Grafikler, sergiler, konaklama endüstrisi istatistikleri ve web sitesi listeleri, işe uygulanabilecek faydalı bilgiler sağlar.
 2. Yiyecek ve İçecek Operasyonlarının Yönetimi: Yiyecek ve içecek operasyonlarında akıllı kararlar almak için ihtiyacınız olan temeli edinin. Bu ders, yiyecek ve içecek operasyonunun tüm detayları planlandığı, uygulandığı ve değerlendirildiği için misafirlere en yüksek önceliğin nasıl verileceğini göstermektedir. Etkili pazarlama stratejileriyle iş kurmayı, misafirlerin gıda kalitesini ve beslenme taleplerini nasıl karşılayacağınızı ve hizmet, üretkenlik ve teknolojiyi en üst düzeye çıkararak karı nasıl artıracağınızı öğreneceksiniz.
 3. Konaklama İşletmelerinde Denetim: Bu ders, endüstrideki başarı için gerekli olan etkili denetim ve yönetim becerilerini geliştirmenize yardımcı olabilecek becerileri öğretir. Konular arasında nasıl işe alınacağı, seçileceği ve eğitileceği; verimliliği arttırmak; işgücü maliyetlerini kontrol etmek; etkili iletişim; çatışmayı ve değişimi yönetmek ve zaman yönetimi tekniklerini kullanmak. Ağırlama kariyeriniz için profesyonel bir gelişim planı oluşturmaya yönelik kaynaklar, gelecekteki eğitim ve mesleki çabalarınız için yön belirlemenize yardımcı olabilir.
 4. Otel ve Restoran Muhasebesi: Bu AHLEI’nin temel, giriş muhasebe dersidir. Bu dersi almak için önceden muhasebe deneyimine ihtiyacınız yoktur. Bu kurs, otelcilik ve restoran muhasebe prosedürleri hakkında sağlam bir anlayış geliştirmenize yardımcı olacak ve günümüzün konaklama muhasebe durumlarında kullanılan bilgisayarlı muhasebeye odaklanacaktır. İşletme gelirlerinin vergilendirilmesi, devlet kurumlarının rolü ve finansal tabloların nasıl okunacağı ve analiz edileceği hakkında bilgi edineceksiniz.
 5. Ön Büro Operasyonlarını Yönetme: Bu dersten kazanılan bilgi ve becerilerle ön büro verimliliğini artırın ve satışların artmasına yardımcı olun. Konular gelir yönetimi ve en son teknoloji uygulamalarını içerir. Bu kurs, ön büro faaliyetlerinin ve işlevlerinin diğer departmanları nasıl etkilediğini gösterir ve mülkünüzün hedeflerine ulaşılmasını sağlamak için ön büroyu nasıl yöneteceğinize odaklanır. Vaka çalışmaları ve gerçek dünyadan örneklerle pratik bir endüstri odağı sunar.
 6. Kat Hizmetleri İşlemlerini Yönetme:Hiçbir oda temiz odalar ve etkin kat hizmetleri işlemleri olmadan kârlı olamaz. Bu önemli departmanı yönetmek için ne gerektiğini öğrenin. Bu kurs, kaliteli bir personelin işe alınması ve elde tutulması, planlama ve organizasyonun büyük resminden, otelin her alanını temizlemek için teknik detaylara kadar kapsamlı bir genel bakış sağlar. Sektör uzmanlarından gelen pratik bilgiler, bu dersin içeriğini iş durumunuz için hemen uygulanabilir hale getirir.

B. +3 Konaklama Operasyonları Programı

Aşağıdaki 3 ek krediye de katılan Ağırlama Temelleri Programında başarılı öğrenciler konaklama  operasyonları sertifikası almaya hak kazanabilirler

 1. Konaklama İşletmelerinde Teknolojiyi Yönetme: Günümüzde konaklama işletmelerinin faaliyetleri giderek daha fazla bilgisayar teknolojisine dayanmaktadır. Bu ders ağırlama teknolojisi ve bilgi sistemlerinin yönetiminde sağlam bir temel sağlar. İçerik, rezervasyonlar, odalar, yiyecek ve içecek, satış ve etkinlik yönetimi ve muhasebe dahil tüm işlevsel alanlara yönelik uygulamaları içerir. Bugünün bilgi sistemlerini satın almanın, uygulamayı, sürdürmenin ve yönetmenin temellerini öğreneceksiniz. Bu ders aynı zamanda bilgi teknolojisi sistem güvenliği ve bakımı, e-ticaret ve konukseverlik kariyer inceler.
 2. Ağırlama Satış ve Pazarlama: Gerçekten işe yarayan yaratıcı, başarılı satış ve pazarlama programlarıyla en iyi uçuş ekibini nasıl oluşturacağınızı keşfedin. Bu ders, iş ve tatil amaçlı seyahat edenlere, seyahat acentelerine ve toplantı planlayıcılarına oda ve yiyecek ve içecek hizmetlerinin nasıl satılacağını gösterir. Endüstri uzmanları işe yarayan pazarlama stratejileri hakkında ipuçları sağlar ve kenar çubukları, derste sunulan kavramların günümüz endüstrisinde nasıl uygulandığını gösterir.
 3. Güvenlik ve Kayıp Önleme Yönetimi: Güvenlik, günümüz otelcilik endüstrisinin en önemli endişelerinden biridir. Bu kurs, mülkünüzü her gün etkileyen güvenlik sorunları ve uygulamaları hakkında bilgilendirilmeniz için gerekli arka planı sağlar. Konular arasında mülkün fiziksel güvenliği, varlık koruması, konuk koruması, güvenlik ekipmanları, acil durum yönetimi ve prosedürleri, OSHA gereksinimleri ve daha fazlası bulunmaktadır. Sergiler, örnek formlar ve belgeler ve güvenlik ve güvenlik web sitelerine bağlantılar bu kursu pratik ve alakalı hale getirir.

Program Detayları

 • Eğitim Ücreti:
 • Eğitim Toplam Süresi: 100 Saat

AHLEI Kimdir?

 • 1953 yılında kurulan, Eğitim Enstitüsü, Amerikan Otel & Konaklama Derneği üye avantajı olarak kar amacı gütmez, kaliteli otelcilik eğitimi, ve dünya otelcilik okulları ve sanayi ihtiyaçlarına hizmet veren mesleki sertifikasyonları sunmak amacıyla yola çıkmış önde gelen kuruluşlardan birisidir.
 •  Eğitim Enstitüsü misafirperverliği personelin tüm düzeyleri için Online öğrenme, uzaktan eğitim kursları, videolar, seminerler, ders kitapları ve çalışma kılavuzları gibi materyaller sağlayarak eğitim ve öğretim misyonunu karşılamak ve ihtiyaçları aşmak için yoluna devam etmektedir.
 • AHLA eğitim Enstitüsü’nden alınacak profesyonel sertifikasyon, otelcilik sektörü için profesyonel mükemmellik ve nihai ayrımdır. Eğitim Enstitüsü otelcilik sektöründe CHA prestijli genel müdür sertifikasyonu da olmak üzere her düzey yönetici ve personel için 20’den fazla pozisyonda akademik destek verir ve endüstri uzmanları ile birlikte yetkinlikleri doğrular ve onaylar;
 • Eğitim Enstitüsü 59 ülkede 90’dan fazla lisanslı iştirakleri yoluyla eğitim kurumları ve otel kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için dünya çapında ününü yaymaktadır

Nasıl Kayıt Olurum?

 1. Aşağıda yer alan ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak Ön Kayıt Formu doldurulmalıdır.
 2. Ön Kayıt sorası ödeme ve kesin kayıt işlemleri için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

EĞİTMEN