Proje Açıklaması

Fermente Gıdalar Atölyesi

Eğitimin Amacı

Fermente gıdalar hakkında derin bir sohbeti içeren ve fermantasyonu ve fermente gıdaları anlattığımız bu atölyede neden fermente turşu kurmayı tercih ettiğimizi inceleyip diğer turşu kurma yöntemlerini de birlikte değerlendireceğiz. Her geçen gün dikkat çeken probiyotik ürünlere yönelimin altında yatan sebepleri tartıştışırken Turşu Duruşu’nun leziz turşularını tadıp, örnek turşu kurumu uygulaması yapacağız.

Fermente Gıdalar Atölyesi Hakkında

Atölyede, dünyanın en eski gıda koruma yöntemlerinden biri olan turşu yapımının inceliklerini paylaşacak. Domates, havuç, biber, bamya, fasülye gibi mevsim sebzeleriyle lezzet ve şifa deposu fermente turşular kuracağız.

Vitamin, mineral, antioksidan, probiyotik kaynağı ve bedenimizin ikinci beyni sindirim sistemimizin dostu olan fermante turşu kurmanın ne kadar keyifli ve kolay olduğunu  hep birlikte deneyimleyeceğiz.

Nasıl Kayıt Olurum?

  1. Aşağıda yer alan ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak Ön Kayıt Formu doldurulmalıdır.
  2. Ön Kayıt sorası ödeme ve kesin kayıt işlemleri için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

EĞİTMENLER

Pinar UsluEğitmen
Uzun yıllar finans sektöründe çalıştıktan sonra 2013 yılında çalıştığı işten ayrıldı. Bodrum’da yaşayan Pınar Uslu yoga eğitmeni ve masaj terapisti olarak yaşantısını sürdürmeye başladı. Bu süreçte ters bir göçle İstanbul ‘a taşındı. Hobi olarak başlayan turşu kurma merakını son üç yılda Turşu Duruşu markasına dönüştürdü ve İstanbul’da çeşitli organik gıda satan dükkanlarda satışa sunmaktadır. Halen yoga eğitmenliği ve masaj terapistliğine devam eden Pınar Uslu’nun turşuya olan merakı fermente dünyası içinde yaptığı atölyelerle çoğalarak devam ediyor.

En Yeni Eğitimlerimizden Haberdar Ol

E-Posta Adresinle Kayıt Ol, Eğitimlerimizden Haberdar Ol.