Proje Açıklaması

Temel Işık Gölge Atölyesi

Eğitimin Amacı

Resim Sanatı ile ilgi duyan kesimlerin, temel bilgilendirmeyle beraber teorik ve pratik deneyim kazanmasını sağlamak. Başlangıç seviyesinde resim yapma ve çizim tekniklerini ışık ve gölge perspektifinde verecek bir içerikle eğitimimizi sunuyoruz.

Programın İçeriği

Işık-gölge, sanatta karanlık ve aydığınlığın oluşturduğu zıtlık icin kullanılan bir terimdir. Modelin aldığı ışık bize onun düz, kıvrımlı, küresel içbükey ya da başka bir formda olup olmadığını gösterir. Form ve rengi ışık-gölgenin var ettiği etkiler sayesinde algılarız. Bu zıtlığın birine fon olarak siyahı seçersek ve zıttı ile resmetmeye çalıştığımız zaman bu dengeyi anlamak icin kendimizi zorlarız ve hafif dokunuşlarla doğru noktalara değinerek en gercekçi forma ulaşırız.

Resimde Temel Işık – Gölge Atölyesi

Işık-gölge, sanatta karanlık ve aydığınlığın oluşturduğu zıtlık icin kullanılan bir terimdir. Modelin aldığı ışık bize onun düz, kıvrımlı, küresel iç bükey yada başka bir formda olup olmadığını gösterir. Form ve rengi ışık-gölgenin var ettiği etkiler sayesinde algılarız. Bu zıtlığın birine fon olarak siyahı seçersek ve zıttı ile resmetmeye çalıştığımız zaman bu dengeyi anlamak icin kendimizi zorlarız ve hafif dokunuşlarla doğru noktalara değinerek en gercekçi forma ulaşırız.

Kimler Katılabilir?

16 yaşından büyük herkes katılabilir.

Eğitim Detayları

  • Eğitim Günü: Her Hafta Salı Günü
  • Toplam Saat/Gün: 2,5 Saat/4 Hafta
  • Eğitimin Saati: 14.00 – 16.30
  • Katılımcı Sayısı: 6-20 Kişi

Nasıl Kayıt Olurum?

  1. Aşağıda yer alan ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak Ön Kayıt Formu doldurulmalıdır.
  2. Ön Kayıt sorası ödeme ve kesin kayıt işlemleri için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

EĞİTİMCİLER

Serhat Alparslan
Serhat AlparslanEğitimci
2014 yılı Kocaeli Güzel Sanatlar Üniversitesine giriş yaptı. Okul içi ve okul dışı karma sergiler ve diğer sanat etkinliklerine katıldı. 2018 yılı Yasemin Sarıbayer’in atölyesinde lisansı devam etmektedir. Sanatsal Görüşü: ”Hipnoz, zamansızlık durumunun bir dalgasıdır. Görürken görememe hali, gören gözlere sahipken kör olma durumudur. Dünyayı, evreni görüyoruz, algı dünyamızda her şeyin bir karşılığı vardır ama derinliği yoktur. Belirsiz bir zaman ve mekanda gördüğümüzü sandığımız durumlarda hipnoz etkisindeyken doğduğumuz andan beri soyutlanmaya koşullu halde dünyaya geliyoruz. Ölüm, hipnoz etkisinden çıkaran en kuvvetli zihinsel şartlanma ve transıdır. Aynı zamanda aynı yola götüren, ne cehennem de ne de cennette olduğumuzu önemsizleştiren bir mirastır. Bu mirasa ayak basar basmaz kimse ayırt edilemez. Kendi kendine çürüyen bedenlerimiz aynı son ve başlangıca sahiptir.”
Sergiler:
Kocaeli Güzel Sanatlar Fakültesi Karma 2 Resim Sergisi 2015
Kocaeli Güzel Sanatlar Fakültesi Karma Resim Sergisi 2016
İstanbul Beşiktaş, La Visione Art Galleri Resim Sergisi 2017
Kocaeli Güzel Sanatlar Fakültesi Karma Gravür Baskı Sergisi 2018

En Yeni Eğitimlerimizden Haberdar Ol

E-Posta Adresinle Kayıt Ol, Eğitimlerimizden Haberdar Ol.