Proje Açıklaması

A’dan Z’ye Kompost

Permakültür uygulamalarının içinde ön plana çıkan kompost yapımı bu atölyede hem teorik hem pratik olarak ele alınacaktır. Farklı kompost yöntemlerini derinlemesine inceleyeceğimiz bu eğitimde öncelikle neden kompost sorusunu gündeme getireceğiz. Sihirli Tohumlar Permakültür Çiftliği’ndeki kompost uygulamalarını değerlendirip, birlikte kompost hazırlayacağız.

Şimdi Başvur

Kompost Nedir?

Hemen her türlü organik atığın bir araya getirilerek çürütülmesi sonucu elde edilen doğal bir gübredir.

Kompost ne işe yarar?

Kompost, tarım veya çiçek yetiştirme için kullanılacak olan toprağın yapısını zenginleştirmek ve düzenlemek için kullanılır. Toprağın daha iyi hava almasını, daha iyi işlenebilmesini ve su tutma kabiliyetini artırır. Aynı zamanda mutfaktan çıkan bitkisel ve bazı hayvansal atıkların da geri dönüştürülmesini, ‘çöp’ olmamasını sağlar.

Şimdi Başvur

EĞİTMENLER

AYLİN ZEYNEP ERTEM
AYLİN ZEYNEP ERTEMEĞİTMEN
İktisat eğitimi aldıktan sonra aile şirketinde yirmi sene çalıştı. Bu sürecin sonunda yol değiştirerek sanat eğitimi aldı ve yüksek lisansını tamamladı. Kişisel gelişim, metafizik ve yogaya ilgisi nedeniyle NLP, sanat terapisi ve şifalı bitkiler üzerine eğitimlerle kendini geliştirdi. Permakültür tasarım ve bahçe bakımı sertifikaları alarak yetiştiriciliğe adım attı. Son sekiz seneden beri ailesiyle birlikte kurduğu Sihirli Tohumlar Permakültür Çiftliği’nde çalışmalarına devam etmektedir.

En Yeni Eğitimlerimizden Haberdar Ol

E-Posta Adresinle Kayıt Ol, Eğitimlerimizden Haberdar Ol.