Proje Açıklaması

Tıp İngilizcesi

Eğitimin Amacı

Yoğun İngilizce Tıp Programı, özel bir eğitim müfredatı kullanarak katılımcıların ve öğrencilerin tıp alanında gerekli olan mesleki ingilizce yeterliliğinin geliştirilmesini amaçlar. Müfredat, tıp uzmanları için tasarlanmış olup misafir doktorlar, hemşireler ve yöneticilerin de katılacağı dersler ve uygulamaları kapsar. Eğitim, katılımcıların İngilizce dil kurallarını doğru kullanmalarını sağlayarak sahada iletişim kurmaya hazırlamakla birlikte İngilizce konuşulan ortamlarda özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim almalarını ve çalışmalarını sağlar.

Programın İçeriği

Program, her adayın İngilizceye dört ana beceride ne derece hakim olduğunu belirleyerek; Dinleme, Konuşma, yazma, tıp mesleğine özgü kelime bilgisi ile yazma ve iletişim becerilerini geliştirir.

Eğitim bitiminde katılımcılar, ingilizceyi doğru kalıplarla profesyonel bir şekilde kullanarak, uluslararası hastalar ve diğer tıp uzmanları ile sözlü ve yazılı olarak akıcı bir şekilde iletişim kurabilmelidir.

Kimler Katılabilir?

  • Tıpta uzmanlık eğitimi gören uzmanlık öğrencileri
  • İngilizcenin gerekli ve faydalı olduğu ortamlarda çalışan profesyoneller ve yöneticiler

Sertifika Hakkında

Bu eğitim programı tamamlandığında katılımcılara Broward Collage Üniversitesi tarafından kursu başarıyla tamamlayan öğrencilere katıldıkları programı ve aldıkları notları gösteren katılım sertifikası verilecektir. Öğrenciler ayrıca Lonca SEM sertifikalarını almaya hak kazanacaktır.

Program Detayları

  • Eğitim Tarihi: 9 -12 Kasım 2021
  • Toplam Eğitim Saati: 16 Saat / Haftada 4 saat
  • Katılımcı Sayısı: 10-15 En az
  • Kurs Ücreti: 1.000 TL (KDV dahil)

Nasıl Kayıt Olurum?

  1. Aşağıda yer alan ”Aday Bilgi Kayıt Formunu” doldurunuz.
  2. Akademik danışmanlarımız en kısa sürede detaylı bilgi için sizinle iletişime geçecektir.

EĞİTMEN

Prof. Jake Guyton
Prof. Jake GuytonEğitmen
Profesör Jake Guyton, yetişkinlere yönelik İngilizce dil eğitimi ve akademik amaçlı İngilizce eğitimi alanlarında uzmanlaşmakla birlikte aksan öğretme ve geliştirme metodolojilerinde belirli bir uzmanlığa sahiptir. Florida International Universitesi’nden (FIU) dil bilimi alanında bir yüksek lisans ve yabancı dil eğitiminde ikinci bir Yyüksek lisans derecesi olan TESOL (Teaching English as a second or Foreign Language) uzmanlığı bulunmaktadır.
Profesör Guyton’ın öğretim metodolojileri, karmaşık içeriği eğlenceli bir şekilde basitleştirmede büyük başarıya ulaştırmakla birlikte, öğrencilerinin etkili ve eğlenceli bir eğitim deneyimi yaşamalarını sağlar. Professor Guyton’s teaching methodologies leads to great success at simplifying complex content in an entertaining way that ensures that his students will have an effective and enjoyable educational experience.