Proje Açıklaması

Yaratıcı Kültür Girişimciliği Eğitimi

Eğitimin Amacı

Yaratıcı Kültür Endüstrileri alanında yer almak , yenilikçi, sanatsal, teknolojik girişimcilere temel kavramsal etkileşimi sağlamak üzere kurgulanan bir temel eğitim içeriği.

Sertifika Hakkında

Katılım belgesi verilecektir.

Programın İçeriği

 • Özellikle yenilikçi ve yaratıcı bir iş alanı olan sanat ve buna bağlı teknolojik gelişmeleri de içine dahil edecek Yaratıcı Girişimcilik projesi üzerine çalışmalar yaparak belirli bir içeriği ve yapılandırmayı sağladık.
 • Yeni ekonomi ve özellikle Ekonomi 4.0, Web 3.0  trendi içinde şimdi dünya çapında sanatçılar için fırsatlar ve platformlar yaratmak gerekliliği hasıl oldu.
 • Bu atölye çalışması olarak isimlendirdiğimiz sanat ve teknolojik içeriklerin, sanatçılar, teknoloji sağlayıcıları içerikleri bir araya getirerek, yenilikçi ve yaratıcı ürünlerin ve eserlerin yaratılmasına imkan yaratmak özellikle geleneksel sanat, dijital transformasyon, dijital sanat süreçlerinde etkin rol oynayarak Yaratıcı  Kültür Endüstrileri alanında değer katmak esas misyonumuz.

Kimler Katılabilir?

 • 18 yaş ve üzeri yaratıcı kültür endüstrileri alanında Girişimci olmak isteyen herkes katılabilir.

Program Detayları

 • Eğitim Tarihi:
  – 7 Ocak 2023
  – 14 Ocak 2023
  – 21 Ocak 2023
  – 28 Ocak 2023 
 • Eğitim Saati: 12:00 – 14:00
 • Toplam Eğitim Saati: 4 gün / 8 saat
 • Katılımcı Sayısı: 6 – 12 Kişi
 • Kurs Ücreti: 900 TL

Nasıl Kayıt Olurum?

 1. Aşağıda yer alan ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak Ön Kayıt Formu doldurulmalıdır.
 2. Ön Kayıt sorası ödeme ve kesin kayıt işlemleri için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

EĞİTMEN

Dr. Cem Bülent Ünal
Dr. Cem Bülent Ünal Eğitmen
İstanbul İşletme mezunu olduktan sonra aynı dönem içinde Marmara Üniversitesinde Finans ve Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kent Planlama bölümlerinde double master yaptı. Akabinde, aynı bölümde Doktorasını tamamlayarak, işletme Yönetimi, İş planlama, Yatırım Planlama gibi alt başlıklar altında yabanı şirketlere stratejik danışmanlık verdi.

Halen MSGSÜ & İSSBMYO bünyesinde YARATICI KÜLTÜR ENDÜSTRİLERİ Girişimcilik Dersi vermektedir.

McArt.Ist Art Incubation Center – İstanbul, Lonca SEM Yaratcı Kültür içerikleri, Emaar Art Hub gibi girişimleri ile Yaratıcı Kültür Endütileri alanında katma değerli projeler kurgulamıştır.