Proje Açıklaması

YETKİNLİK ANLAYIŞININ EĞİTİME UYARLANMASI:

YETKİN ÖĞRETMEN EĞİTİM PROGRAMI

Eğitimin Amacı:

  • Eğitimde yetkinlik yöntemlerinin kullanılması
  • Öğretmenin sınıf yönetimi becerilerinin geliştirilmesi

Program İçeriği:

Bu program öğretmenin okulda ve kendi sınıfında gerçekleşen sınıf içi süreçleri daha iyi anlayabilmesini, sınıf içi süreçlerin daha iyi hale getirilebilmesi için gereken zihinsel çerçeveyi, etkili sınıf yönetimini ve yaşamın her alanında kullanabileceği bir anlayış olan Yetkinlik Anlayışına ilişkin bilgi ve becerileri kapsamaktadır.

Sınıfınızı daha iyi yöneteceksiniz. Farklı öğrenme düzeylerine sahip öğrencilerinizin öğrenme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ders anlatabileceksiniz.

Öğrencilerinizin anlattığınız konuya merak duymasını sağlayacak, dikkatlerini arttıracak ve öğrenmelerini kolaylaştırabileceksiniz. Böylece başarı hedefinizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Okulun tüm bileşenleri ile daha etkili iletişim becerileri kurabileceksiniz. Yetkinliğin okulun işleyişine ilişkin açıklamalarını meslek yaşamınızın her aşamasında kullanabileceğinizi fark edeceksiniz.

Öğretmenliğin bilimsel bir meslek olduğunu ve mesleğinizi günün koşullarına nasıl uygun hale getirebilmenin yollarını etkili şekilde kullanabileceksiniz.

Mesleki ve sosyal yaşamınızda karşılaştığınız yeni durumlarda yetkinliği nasıl kullanabileceğinize ilişkin beceriler edineceksiniz.

Özellikle öğrenci-veli-öğretmen ilişkilerinde oluşabilecek sorunlara nasıl yaklaşacağınızı ve etkili çözüm yollarının nasıl kolaylıkla bulunabileceğini bileceksiniz.

Eğitim Başlangıç Tarihi:

Güncellenecektir.

Eğitim Saati:

3’er saatlik 4 modül olarak

Tarih saat bilgileri güncellenecektir.

Eğitim Yeri:

Online – Zoom üzerinden yapılacaktır.

Kurs Ücreti:

KDV dahil 800 TL

Kimler Katılabilir?

Tüm resmi ve özel okullarda ve diğer eğitim kurumlarında görev yapmakta olan öğretmenler, yöneticiler ve eğitim fakültelerinin son sınıf öğrencileri bu programa katılabilir.

Bu eğitim programı tamamlandığında katılımcılar ‘Katılım Belgesi’ almaya hak kazanacaktır.
Şimdi Başvur

Nasıl Kayıt Olurum?

  1. Aşağıda yer alan ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak Ön Kayıt Formu doldurulmalıdır.
  2. Ön Kayıt sorası ödeme ve kesin kayıt işlemleri için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Ön Kayıt için şimdi başvur!

Şimdi Başvur

EĞİTMENLER

BEDİ AYDIN
BEDİ AYDIN EĞİTMEN
Bu program Türkiye genelinde yaklaşık 30 bin öğretmene Kaynaştırmada Sınıf Yönetimi/Yetkin Öğretmenin Sınıf Yönetimi seminerleri veren Uzman Psikolojik Danışman Bedi AYDIN tarafından yürütülecektir.

1986 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümünü bitiren Aydın, Yüksek Lisansını Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitütüsü Eğitim Bilimleri Anabilim dalında 2006 yılında tamamlamıştır.
1987-1991 yılları arasında İçel RAM müdürlüğünde Rehber Öğretmen Olarak göreve başlayan Aydın, 1992 yılından itibaren özel rehabilitasyon merkezi ve özel özel eğitim okulu kurucu müdürlüğünü 2011 yılına kadar sürdürmüştür.
2011 yılından itibaren çalışmalarını özellikle kaynaştırmada sınıf yönetimi alanında yoğunlaştıran Aydın 2015 yılında Sancaktepe ilçe kaymakamlığı ve ilçe milli eğitim müdürlüğünün “Birlikte Yaşamak Başarmaktır” İstanbul Kalkınma Ajansı projesinin eğitimlerini vermiş ve bu eğitimlerin işlerliğini değerlendirmek üzere gözlem ünitesinin kurulması çalışmalarında görev almıştır.
Aydın pek çok ulusal ve yerel TV kanallarında programlara katılmış, Hürriyet Aile ’de köşe yazarlığı yapmıştır.
2015-2020 yılları arasında özel okul kurucu müdürlüğü yapmıştır. Halen çalışmalarını Yetkinlik Anlayışı kapsamında “Yetkin Ailede Çocuk Yetiştirme” ve” Yetkin Öğretmenin Sınıf Yönetimi” konularında seminerler vererek yürütmektedir.
Aydın’ın Hasan Bacanlı ile ortak yazar olduğu yayınlanmış 3 kitabı bulunmaktadır.