Girişimcilik Eğitimleri

Girişimcilerin hedeflerini desteklemek ve onlara rehberlik etmek bireysel kazancın yanı sıra ülke ekonomisi açısından da değerlidir. Bu bilinçle hazırladığımız girişimcilik eğitimlerimizde, iş kurmak ya da mevcut konumunu güçlendirmek isteyen girişimcileri destekliyor, sektör hakkında bilgi ve deneyim kazanmalarına yardımcı oluyoruz.
Katılımcılara, eğitimlerimizde sunulan bilgiler ışığında geleceklerini tasarlarken nelere dikkat etmeleri gerektiği öğrenip, iş hayatlarına yönelik mantıklı stratejiler geliştirme konusunda fikirler veriyoruz.

Müteşebbis kelimesini daha önce duymuş muydunuz? Birçoğumuza yabancı gelen ve gündelik hayatımızda pek duymaya alışık olmadığımız bu kelime “girişken, girişimci” anlamına gelmektedir. 

Peki, girişimci nedir? Çok basit bir tanımla bunu üretim için bir işe girişen, kalkışan kimse olarak tanımlayabiliriz. Üretim, emek ve sermaye. Bu üç önemli unsuru akıllıca bir proje ile bir araya getirmek bir girişimci için önemlidir. Bunun için ise kişisel alt yapının sağlam olması gerekmektedir. Birçok insanın başarılı olmak amacıyla girişimciliğe yöneldiğini görüyoruz. Sizi burada bir adım öne taşıyacak şey; girişimcilik filmlerini izlemek, girişimcilik kitaplarını okumak ya da girişimcilik hikayelerini dinlemekten ziyade alacağınız donanımlı bir eğitimdir. Girişimcilik ve inovasyona yönelik kaliteli sertifika programlarına katılmak kendinizi geliştirmeniz ve girişimcilik alanında yetkin bir girişimci olmanız açısından önemlidir. Herhangi bir iş kurmak ya da sektöre yönelik bir kariyer planınız olmasa da girişimcilik eğitimlerine katılarak kişisel gelişiminizi destekleyebilirsiniz. Çünkü girişimcilik bilgisine sahip olmak, aktif yaşam içerisinde alacağınız kararlarda daha mantıklı hareket etmenize, organize olabilmenize, zamanınızı daha planlı ve disiplinli bir hale getirmenize yardımcı olur. 

Girişimcilik eğitimi neden önemlidir? Girişimcilik için gerekli faktörler nelerdir? Sermayenizi koyacağınız bir işe yönelik edineceğiniz her bilgi altın değerindedir. Girişimcilik eğitimleri size bu bilgiyi sektörün profesyonelleri aracılığı ile verir. Buna yönelik gerek online gerekse yüz yüze verilen birçok eğitim bulunmaktadır. Nasıl ki iyi bir iş için araştırma yapmak önemliyse iyi bir eğitim için de aynı özeni göstermek bir o kadar önemlidir. 

LoncaSEM olarak girişimcilik aşamalarının tüm süreçlerini ve sektörün tüm inceliklerini uzmanlıkla öğretiyoruz.