Proje Açıklaması

Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı Kursu

Eğitimin Amacı

Aslında bu meslek hayatımızda hep var olan bir uygulamadır. Henüz hayatımıza bilgisayar girmeden önce yazışma için kullandığımız daktilo yine aynı şekilde hızlı yani on parmak kullanımı gerektirmekteydi. Özellikle 1990 yılından sonra tanımaya başladığımız bilgisayar 2000’li yılların başında adeta hayatımızda daha fazla yer etmeye başladı. Hantallık yerini daha hızlı işlem yapan cihazların yerine bıraktı. İş hayatı, oyun ve internet derken herkes için önemli olan bilgisayar aynı zamanda ofislerinde vazgeçilmezi haline geldi. Nerdeyse tüm resmi yada gayri resmi yazışmalar, arşivlemeler ve sunumlar yalnızca bilgisayar ile yapılır hale gelmiştir. Yine aynı şekilde özel ve kamu kurumlarında daktilo yerine bilgisayar kullanılmaya başlandı. Yine aynı şekilde hızlı klavye kullanımı yani hızlı bir şekilde yazım işlemi gerekli duyuldu ve bunun için hızlı klavye kullanım kursları açılmaya başlandı.

Hızlı Klavye Kullanımı

Önceleri kullanımını bile bilmediğimiz bu cihazları öğrenip, daha sonrasında ise kendimizi geliştirme yollarını arar hale geldik. Kimimiz donanım ile bakım onarımı öğrendi, kimileri yazılım ile en başarılı programlara hükmeder hale geldi. Bir diğer grup ise klavye ile adeta dans eder gibi hale geldi. İşte onlar hızlı klavye kullanım bilgisi edinenler. 10 Parmak klavye kullanımı ile normal bir insanın 10 dakikada oluşturacağı metni hızlı klavye kullanımı becerisi kazananlar 1-2 dakika içerisinde bitirebilirler.

F klavye kullanım kursu 60 saat sürecek eğitim olup, günümüzde en çok kullanılan Qwerty klavye yerine ülkemizin benimsediği F klavye üzerine eğitim verilmesi benimsenmiştir. Eğitimlerde amaç on parmak ile işlem yapmayı öğrenmek ve hızlı yazmaktır. Eğitim sürecinde 2 ana konu işlenecek olup, bunlar aşağıdaki listede verilmiştir.

Sertifika Hakkında

Bu eğitim programı tamamlandığında katılımcılara Sertifika belgesi verilecektir.

Programın İçeriği

  • Hızlı yazı
  • Süreli ve sesli metinler

Kimler Katılabilir?

Okuryazar olan herkes katılabilir.

Program Detayları

  • Eğitim Tarihi: 15 Ocak 2022
  • Eğitim Günü: Cumartesi
  • Toplam Eğitim Saati: 72 saat / 8 Hafta
  • Eğitim Saati: 15.00-19.00
  • Katılımcı Sayısı: 10 kişi
  • Kurs Ücreti: 1.800 TL

Nasıl Kayıt Olurum?

  1. Aşağıda yer alan ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak Ön Kayıt Formu doldurulmalıdır.
  2. Ön Kayıt sorası ödeme ve kesin kayıt işlemleri için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

EĞİTMEN

Mehmet Çelik
Mehmet ÇelikEğitmen
1982 yılında Malatya’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümü lisans, Arel Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği ön lisans, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler ön lisans, Aydın Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerinden yüksek lisansını (tezli) tamamladı. Pedagojik formasyon belgesini Sebahattin Zaim Üniversitesinden almıştır. B sınıfı iş güvenliği uzmanıdır.
Mesleki ve iş kariyerine 2004 yılında kendi kurduğu bilişim sektöründeki işletmede başlamıştır. Sırasıyla 2010 yılında Halk Eğitim ve SKSM Kültür Merkezinde öğretmenlik, 2014 yılında Yedi İklim Akademi kurucu müdürlük ve öğretmenlik, 2017 yılında Bakırköy Açı Özel Öğretim kursunda müdürlük ve 2018 yılında halen devam ettiği Boğaziçi Eğitim Kurumları kurucu müdürlük ve öğretmenliğini sürdürmektedir.