Lonca Sürekli Eğitim Merkezi

İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu LONCA Sürekli Eğitim Merkezi olarak, İstanbul Tarihi Yarımada’da bulunan yerleşkemizde hayat boyu öğrenme anlayışıyla bireylerin kendilerini iş ve özel yaşamlarında geliştirmelerine yönelik eğitimler veriyoruz.

Vizyonumuz, Uluslararası profesyonellik ve yöneticilik standartlarını yükseltmek amacıyla ilgili sektörlere kalifiye insan gücü yetiştirmektir.

Hayat devam ederken etrafınızda yaşayan insanların sevginize, ilginize, bilginize, gücünüze ne kadar ihtiyaçları olup olmadığını bilemezsiniz. Yapmanız gereken sadece faydalı olacağınız bir gelecek yetiştirmektir.

Siz sever, sevdiklerinize ilgi gösterir, bilginizi paylaşır, gücünüzü başarıları için de kullanırsanız çevrenizde yaşayanlara bilmediğiniz katkılarınız olur. Çünkü çevrenizdekilerin gerçekten neye ihtiyaç duyduklarını hiçbir zaman bilemezsiniz.

İyi planlanmış bir kariyer hayatıyla; başarılı, disiplinli, eğitimli ve güçlendirilmiş bir yaşamla çevrenizdeki her bireye katkınız olabilir.

Mesleğimize verdiğimiz değer onu ne kadar geliştirdiğimizle, çocuğumuza verdiğimiz değer onun gelecekten beklentileri ve eğitimine verdiğimiz değerle, meslek arkadaşlarımıza verdiğimiz değer öğrendiklerimizi ne kadar çok paylaştığımızla, kendimize verdiğimiz değer ise tüm bu değerler için ne kadar çok katkı sağladığımızla ilgilidir.

Geleceği planlayamayız ama kendi geleceğimize yön vererek herkesin faydalanmasını sağlayabiliriz. Bu sebeple hayat boyu öğrenmek her birimizin yaşam sloganı olmalıdır.

Yeşim Tokcan
Yeşim TokcanLonca SEM Başkanı
Lise öğrenimini 1983 senesinde Şişli Terakki Lisesinde tamamlayan Yeşim Tokcan 1988 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
1990 senesinde Marmara Üniversitesi Eğitim ve Yardım Vakfında Business Management Master programına katıldı, aynı kurumda 1991 senesinde meslek hayatına Bilgisayar Bilimleri eğitim müdürü olarak başladı.
1992 senesinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinden bir yıl süreyle pedagojik formasyon eğitimi aldı.
1993 – 1995 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Vakfı olan TOIEP de ve Swissotel bünyesinde aynı anda danışman ve bilgisayar eğitim sorumlusu olarak görev aldı. 1997 senesinde İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri dalında tezli yüksek lisansını tamamladı.
Swissotel The Bosphorus bünyesinde çalışanların network eğitim danışmanı olarak görev aldı. In House eğitim merkezinin resmileştirilmesi ve M.E.B’e bağlı, bir özel eğitim merkezi haline getirilmesini sağlayarak Swissotel Eğitim Merkezini kurdu ve AHLEI (American Hotel and Lodging Association) yetkili merkezi olarak faaliyet göstermesine öncü oldu.
Mezunları dünyanın birçok yerinde ve özellikle İstanbul içerisindeki otellerde yerleşimlerini sağladı, otelin mevcut personelini ve birçok uluslararası otel personelinin gelişimlerine yönelik kurumsal eğitimler verdi.
2006 – 2007 süresince Swissotel The Bosphorus IT (Information Technology) müdürlüğünü otelin ihtiyacı doğrultusunda üstlenerek iki yıl süreyle gerçekleştirdi. Swissotel Maçka Tenis Kulübü’nün tenis faaliyetlerinde organize olması, eğitimler vermesi ve kulübün kurulmasına öncülük ve danışmanlık yaptı.
Eğitim merkezinin Özyeğin Üniversitesi bünyesine taşınması sebebiyle görevine Özyeğin Üniversitesi bünyesinde devam ederek 2010 yıllı sonlarında görevinden ayrıldı.
2013 senesine dek birçok açılacak akademinin kuruluş aşamalarında bulundu ve 2013 senesinde BHMA (Business and Hospitality Management Academy) adı altında Sheraton Otel Maslak içerisinde AHLEI is birliği ile otel personeline ve otel endüstrisinde çalışmak isteyen gençlere yönelik bir akademiyi değerli ortaklarıyla birlikte başlattı.
Aynı dönemde BDO Türkiye Turizm çözüm ortakları içinde yer alarak insan kaynakları ve eğitimi konusunda danışmanlık yaptı ve halen bu görevine devam etmekte. Azerbaycan Absheron Grup Otelleri personel eğitimlerini ve Azerbaycan’da Milli Eğitim Bakanlığı projelerinde Meslek Yüksek Okulu açılışlarında danışmanlık yaptı.
Akademi faaliyetlerine 2015 Kasım ayından itibaren Kırşehir Ramada Spa ve Termal Otel, Spa ve Termal yönetimini işletme ortakları ile birlikte organize etti. Otelin Kalite müdürlüğünü ise şahsen yürüttü.
2017 Senesinde 12 ay akademi bünyesinde çeşitli eğitimler organize etti.
2019 senesinden itibaren İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Lonca Sürekli Eğitim Merkezi Yönetimini yürütmektedir.
Şule Karanfil
Şule KaranfilLonca SEM Müdürü
Okşan Öksüz
Okşan ÖksüzLonca SEM İdari Birim Yardımcısı
Melike Ünyılmaz
Melike ÜnyılmazSatış Pazarlama Sorumlusu