Moda Eğitimleri

İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile moda alanında çeşitli eğitimler alın kendinizi ve işinizi geliştirin.

2022-08-26T15:13:11+03:00

Temel Etek Dikimi Eğitimi

Temel Etek Dikimi Eğitimimiz başlıyor. Eğitime katılarak Makinenin ve overlok makinesinin hazırlanması, Kumaşı hazırlama ve kesme, Provaya hazırlama,  Etek dikimi, fermuar dikimi, astar dikimi, kemer dikimi, Ütü teknikleri ve son kontrol ve bitmiş ürünün giyilmesi.

2022-08-26T14:58:43+03:00

Temel Etek Kalıbı Eğitimi

Temel Etek Kalıbı Eğitimimiz başlıyor. Eğitime katılarak temel etek için temel ölçülerin alınması ve yardımcı ölçülerin hesaplanması, Ön ve arka beden kalıbının çıkartılması, Etek astar kalıbı, kemer ve kemer tela kalıbının çıkartılması ve bütün parçaların şablonunun alınması.

2022-08-03T14:54:05+03:00

Adobe İllustrator Eğitimi

Gelişen teknoloji ile birlikte bilgisayar programları meslek hayatımızın olmazsa olmaz koşulları arasına girmiştir. Gerek teknoloji ile görsel alanda özgürleşme, gerekse dijital ortamda nihai ürünleri gerçekleştirebilme amaçlanmıştır.

Daha Fazla Gönderi Yükle

Moda, çağlar boyunca kendini yenilemeye devam etmektedir. İnsanların yaşam tarzının adeta bir yansıması olan moda, dünden bugüne farklı birçok tarz ile karşımıza çıkmıştır. Güzel görünmek, farklı bir hava oluşturmak veya sadece kendimizi iyi hissetmek için farklı kombinler dener veya tasarlarız. Tasarım aşaması işin belki de en heyecan verici kısmını oluşturuyor. Dünyaca ünlü birçok tasarımcının birbirinden güzel tasarımları vitrinleri süslüyor. İçimizde yaşattığımız o tasarımcı ruhu açığa çıkartmak için beyaz bir kağıt üzerine manken ve kıyafet çizmek yeterli mi? Aslında değil. Çünkü tasarım bilgi, birikim ve tabii ki bir parça yetenek işi. Bu nedenle tasarımcı olmak isteyen birçok insan çeşitli moda eğitimlerine, moda kurslarına ya da moda tasarım eğitimi veren üniversitelere yöneliyor. Herkes mi tasarımcı olmak istiyor? Elbette hayır. Moda üzerine merakı olup sadece hobi amaçlı bir şeyler yapmak isteyenler de bu eğitimleri tercih ediyor, ilgi duyduğu modanın herhangi bir dalı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler de. 

Moda eğitimi İstanbul gibi büyük bir şehirde özellikle çok popüler. İnsanlar moda konusunda uzman olmuş kişilerden eğitim almak, onlardan farklı şeyler öğrenmek istiyor. Yurt dışında moda eğitimi almak için de insanlar farklı ülkeleri tercih edebiliyorlar. Özellikle Paris, İtalya bu konuda oldukça popüler şehirlerden. Tabii en iyisini aramak için uzaklara bakmaya gerek yok. Çünkü LoncaSem moda sektörünün profesyonellerini moda tasarımı konusunda eğitim almak isteyenlerle buluşturuyor. Islak keçe eğitiminden, gelinlik ve büstiyer dikişine kadar modanın tüm inceliklerini eğitimlerimiz aracılığıyla öğrenip ister kendi tarzınızı oluşturabilir, isterseniz moda sektörüne adım atabilirsiniz.