Proje Açıklaması

Caravaggio: Katil ve Dahi

Eğitimin Amacı

Üslubuyla sanat tarihinde devrim yaratan Michelangelo Merisi da Caravaggio’nun eserlerini ve hayatını inceleyerek, entelektüel seviyede keyifli bir yolculuğa çıkmak.

Programın İçeriği

Caravaggio, sanat tarihinin en etkileyici ve en özgün kişiliklerinden biri. Asi ve uzlaşmaz mizacıyla skandallara karışmaktan çekinmeyen, kullandığı resim tekniğiyle sanatta yeni ufuklar açmış bir dahi. Bugün,  Caravaggio’nun ruhunun bütün gerilimini yansıtan eserlerini, meslektaşlarını kıskandıran üslubunu mercek altına alıyoruz. Karakterindeki huzursuzluğun resimlerindeki vahşete dönüşmesinin izini sürerken, hayatındaki çarpıcı anları da inceliyoruz.

Kimler Katılabilir?

Belirli bir yaş aralığı ile sanatsever her kesime açık bir program olarak lanse edilecek ancak ilk hedef yeni nesil üst düzey yönetici ve profesyonel grup  18 -65 yaş grubu

Program Detayları

  • Eğitim Tarihi: 17 Eylül 2022
  • Eğitim Günü: Cumartesi
  • Toplam Eğitim Saati: 2 Saat
  • Eğitim Saati: 12.00 – 14.00
  • Eğitim Ücreti: 200 TL

Nasıl Kayıt Olurum?

  1. Aşağıda yer alan ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak Ön Kayıt Formu doldurulmalıdır.
  2. Ön Kayıt sorası ödeme ve kesin kayıt işlemleri için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

EĞİTMEN

Aslı Bora
Aslı BoraEğitmen Hakkında
İstanbul’da doğan Aslı Bora, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümü’nden dereceyle mezun oldu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat programında “Bizans Mimarisi ve Görsel Sanatlarında Kapılar” başlıklı yüksek lisans tezini tamamladı. Halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde Felsefe eğitimi alıyor. MSGSÜ Devlet Konservatuarı’nda Mitoloji ve Sanat Tarihi dersleri verdi. Uzman Sanat Tarihçisi olarak arkeolojik kazılara katıldı. Özel koleksiyonlara sanat danışmanlığı yapmaktadır. 2019’da Prag ve Barselona’da gerçekleşen “Word of Banksy” sergilerinin sanat danışmanlığını üstlendi. 2014’ten bu yana yurt içi ve yurt dışında yayımlanan, çeşitli dergi ve gazetelere seyahat ve sanat yazıları yazmaktadır.