Proje Açıklaması

Deneysel Video Sanatı Atölyesi

Eğitimin Amacı

Bu 4 haftalık ders katılımcılara, performans, web veya ekran için dijital video oluşturma ve üretim konusunda pratik bir temel sağlayacaktır.

Sertifika Hakkında

Bu eğitim programı tamamlandığında katılımcılara YÖK onaylı Katılım Belgesi verilecektir.

Programın İçeriği

Bu dijital video sanatı kursunda katılımcılar, Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects ve Adobe Photoshop gibi yazılımlar kullanarak çağdaş video sanatının deneyi, uygulaması ve teorisi hakkında kapsamlı bir genel bakış kazanacaklardır.

Her sınıf, katılımcıların anlatısal olmayan dijital film yapımı amacıyla kavramsal bilgi ve teknik beceri kazanmaları için haftalık olarak ilgili çalışmaların ekseninde gösterim, sınıf tartışması + inceleme ve uygulamalı öğretimsel öğrenmeden oluşur.

 • Dijital video post prodüksiyon: ses, hareket kontrolü ve doğrusal olmayan düzenleme.
 • Görüntü birleştirme teknikleri.
 • Görüntü estetiğini manipüle etme yöntemleri.
 • Kendi orijinal video sanatı projenizin/projelerinizin oluşturulması ve yürütülmesi.

Katılımcılar sınıfta kullanmak üzere kendi görsellerini, görüntülerini (dijital fotoğraflar, videolar ve diğer yaratıcı medya) sağlamaktan sorumludur.

Kimler katılabilir?

Dijital deneysel video sanatının yaratılması ve enstalasyonu ile ilgilenen herkes. Adobe Premiere, After Effects ve Photoshop’ta biraz deneyimi olan katılımcılar.

Program Detayları

 • Eğitim Tarihi: 30 Temmuz 2022
 • Eğitim Günü: Cumartesi
 • Toplam Eğitim Saati: 8 saat / 4 Hafta
 • Eğitim Saati: 11.00 -13.00
 • Katılımcı Sayısı: 10 kişi
 • Kurs Ücreti: 490 TL

Nasıl Kayıt Olurum?

 1. Aşağıda yer alan ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak Ön Kayıt Formu doldurulmalıdır.
 2. Ön Kayıt sorası ödeme ve kesin kayıt işlemleri için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

EĞİTMEN

İrem Çoban
İrem ÇobanEğitmen Hakkında
Lisansını birincilikle, yüksek lisansını yüksek dereceyle Galatasaray Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema anabilim dalında tamamladı. Lisansı boyunca Galatasaray Üniversitesi Tasarım Atölyesinde tasarımcı olarak birçok afiş, dergi ve kitap tasarımları yaptı. İtalya, Almanya, Türkiye, Güney Kore, Bulgaristan gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde karma sergilere, festivallere ve workshoplara katıldı. İtalya Lecce’de bulunan Primo Piano Living Gallery’nin düzenlediği Art Woman 2020 Geo-Graphies sergisinde, “Tell me my future” video çalışmasıyla en iyi teknik uygulama ödülünü kazandı “Duy” isimli kısa filmi, çeşitli uluslararası festivallerin gösterim seçkilerine seçildi. Şu an Maltepe Üniversitesi Görsel ve İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya ve Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Ana Sanat Dalı Sinema Sanatta Yeterlik Programında tez aşamasında eğitimine devam ediyor. Çalışmalarında insan ve birey olma olgularının çok boyutluluğunu aktarmayı ve insan zihninin gizli yerlerinde saklanan kirli çamaşırları gün yüzüne sermeyi amaçlıyor.