Proje Açıklaması

Menü Mühendisliği Esasları

Eğitimin Amacı

Yiyecek içecek işletmelerindeki menülerde kullanılan yemeklerin işletme karlılık ve satış adetleri hedefi doğrultusunda değerlendirilip, uygun olup olmadıklarının saptanması. Uygun olmayan yemeklerin hangi yeni yemeklerle değiştirileceklerinin tespit edilmesi ve sonuç olarak işletmenin hedeflerinin tutturulmasının sağlanması.

Sertifika Hakkında

Bu eğitim programı tamamlandığında katılımcılara Katılım Belgesi verilecektir.

Programın İçeriği

Yemeklerin kârlılık, popülarite, katkı payı ve işgücü anlamında değerlendirilmeleri, hedefe uymayan yemeklerin bilimsel metotlar ile nasıl değiştirileceğinin öğretilmesi.

Kimler katılabilir?

Otel restoran cafe gibi yiyecek içecek işletmelerinin yöneticileri ve konuya ilgi duyan herkes.

Program Detayları

  • Eğitim Tarihi: 25 Aralık 2021
  • Eğitim Günü: Cumartesi
  • Toplam Eğitim Saati: 12 saat / 4 Hafta
  • Eğitim Saati: 11.00 -14.00
  • Katılımcı Sayısı:
  • Kurs Ücreti: 900 TL

Nasıl Kayıt Olurum?

  1. Aşağıda yer alan ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak Ön Kayıt Formu doldurulmalıdır.
  2. Ön Kayıt sorası ödeme ve kesin kayıt işlemleri için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

EĞİTMEN

Alparslan Sukan
Alparslan SukanEğitmen Hakkında
Robert Kolejinden mezun olduktan sonra A.B.D.’de “Otel ve Restoran Yöneticiliği” eğitimi aldı. 38 yılı aşkın süredir başarıyla devam ettirdiği meslek hayatına yurt içinden ve yurt dışından sayısız marka sığdıran Sukan aynı zamanda American Hotel and Lodging Association (AHLA), Marmara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Swissotel Otelcilik Okulu, Özyeğin Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve USLA bünyesinde eğitimler vermiştir. Özel Tatlar Butik Catering şirketinin kurucu ortağı olan ve halen Haliç Üniversitesi Gastronomi Bölümünde danışmanlık görevini yürüten Sukan, aynı zamanda İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda Lonca SEM ile geleceğin başarılı şeflerine eğitim vermeye devam etmektedir.