Proje Açıklaması

Mitolojiden Sanata “Ölümsüz” Aşklar

Eğitimin Amacı

Yunan ve Roma mitolojisinin ölümsüz ve fani kahramanlarının aşk öykülerini incelemek, sanat eserleri aracılığıyla , mitoloji ve sanat alanında entelektüel seviyede keyifli bir yolculuğa çıkmak.

Programın İçeriği

Yunan ve Roma mitolojisinin kahramanlarına ilişkin öyküler tarih boyunca sanatı esinleyen konulardan biri olmuştur. Akdenizli tanrıların , hem birbiriyle hem de fanilerle olan gönül ilişkileri sanat tarihinde sıkça karşımıza çıkar. Atölyemizde batı sanatında iz bırakmış ustaların eserleri üzerinden ölümsüzler ve fanilerin aşklarına, bu aşklar aracılığıyla ortaya çıkan sembolik anlatım diline yakından bakacağız.

Kimler Katılabilir?

Sanata ve mitolojiye ilgi duyan herkes.

Program Detayları

  • Eğitim tarihi: 2 Haziran 2022
  • Eğitim Günü: Cumartesi
  • Toplam Eğitim Saati: 2 Saat
  • Eğitim Saati: 19.00-21.00
  • Katılımcı Sayısı: 12 kişi
  • Kurs ücreti: 150 TL

Nasıl Kayıt Olurum?

  1. Aşağıda yer alan ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak Ön Kayıt Formu doldurulmalıdır.
  2. Ön Kayıt sorası ödeme ve kesin kayıt işlemleri için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

EĞİTMEN

Aslı Bora
Aslı BoraEğitmen
İstanbul’da doğan Aslı Bora, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümü’nden dereceyle mezun oldu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat programında “Bizans Mimarisi ve Görsel Sanatlarında Kapılar” başlıklı yüksek lisans tezini tamamladı. Halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde felsefe eğitimi alıyor. MSGSÜ Devlet Konservatuarı’nda Mitoloji ve Sanat Tarihi dersleri verdi. Uzman sanat tarihçisi olarak arkeolojik kazılara katıldı. Özel koleksiyonlara sanat danışmanlığı yapmaktadır. 2019’da Prag ve Barselona’da gerçekleşen “Word of Banksy” sergilerinin sanat danışmanlığını üstlendi. 2014’ten bu yana yurt içi ve yurt dışında yayımlanan, çeşitli dergi ve gazetelere seyahat ve sanat yazıları yazmaktadır.