Proje Açıklaması

Aromaterapi ve Deri Sağlığı Workshop

Eğitim Amacı

Aromaterapi eğitimi ile katılımcılar, cilt sağlığı ve güzelliği için aromaterapide kullanılan yağları detaylı tanıma, seçimi, karışımı ve dojazın inceliklerini, güvenle kullanma yöntemlerini, aromatik öz yağ bilgisini ve her ortamda kişiye özel uygulamayı öğrenecektir. Doğanın şifalı yağlarını günlük yaşamımızda sağlığımıza ve güzelliğimize destek olması için kullanmayı öğreneceğiz

Sertifika Hakkında

YÖK Onaylı Katılım Belgesi verilecektir.

Programın İçeriği

Aromaterapi, bitkisel öz yağların kimyasal yapısı ve enerjilerinden faydalanan ve masaj, nefes (buğu), kompres, banyo ve diğer yollarla uygulanmasını içeren, sağlık ve güzelliği destekleyen doğal bir terapidir.

Bitkisel öz yağlar, aromatik bitkilerden buhar damıtma yoluyla elde edilen konsantre ve güçlü yağlardır. Bu öz yağlar günlük yaşamda genellikle kullanılan diğer vücut yağlarının aksine, cilt tarafından çok kolay emilen, çok güçlü etkileri olan ve dikkatli kullanılması gereken yağlardır. Uzman uygulamalarla Aromaterapi gerek fizyolojik sorunlar gerekse stres kaynaklı duygusal problemlerin çözümü için destek sağlar.

 • Aromaterapi ve cilt sağlığı eğitim detayları
  • Aromaterapi dünyasına giriş ve kullanılan bitkisel taşıcı ve aromatik öz yağları tanıma
  • Cilt sağlığı ve içten dışa güzellik nedir?
  • Günlük cilt sıkıntılarını tespit edebilme ve tanıma
  • Aromaterapi ile cilt sağlığı ve güzelliği çözümleri
  • Aromatik doğal ürün reçeteleri hazırlama
  • Aromatik ürün tanıma, yapımı ve uygulama

Kimler Katılabilir?

Eğitimimiz Aromaterapiyi doğru ve sağlıklı öğrenerek yaşam biçimi haline getirmek isteyen herkese açıktır.

Program Detayları

 • Eğitim Tarihi: 20 Haziran 2023
 • Eğitim Günü: Salı
 • Kurs Ücreti: 450 ₺

Nasıl Kayıt Olurum?

 1. Aşağıda yer alan ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak Ön Kayıt Formu doldurulmalıdır.
 2. Ön Kayıt sorası ödeme ve kesin kayıt işlemleri için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

EĞİTMEN

İpek Çaldemir Çalışkan
İpek Çaldemir ÇalışkanEğitmen
1968 Elazığ doğumlu İpek Çaldemir gençlik yıllarını ailesinin işi gereği Pakistan, İran, Ghana ve Peruda geçirdi. Filoloji eğitiminden sonra otelcilik, kozmetik, gıda-ambalaj ve doğrudan satış sektöründe satış-pazarlama, çevre ve eğitim alanlarında yöneticilik yaptı. Çalıştığı firmalar arasında Hilton, Lancome, Tetra Pak ve Oriflame bulunmaktadır.
Doğa ve doğal yaklaşımlara olan merakı ve sevgisi bugün uzmanı olduğu konularda eğitim almasını kolaylaştırdı.
Londranın önde gelen okullarında Aromaterapi, Refleksoloji, Doğal İlaç (Homeopati, Çiçek Terapisi, Herbalizm) ve birçok farklı masaj uygulamaları (Sıcak Taş Terapisi, Manuel Lenf Drenaj, Aromatik Hint Baş Masajı – Çampisaj, Kupa Terapisi ve İleri Masaj Teknikleri) eğitimleri aldı.
2 yılını Bangkok’ta geçiren Çaldemir, Chiva Som Akademisin’den Thai Masajı ve SPA yönetimi eğitimleri alırken pek çok masaj uygulamaları eğitimleri vermiştir. Istanbul’a dönerek eğitim ve danışmanlık alanında çalışmalarına başlamıştır. Kum Day Spa merkezini 2005 yılında Zekeriyaköy’de açmıştır. Son olarak eşinin göreviyle gittiği Pakistan’da Sukh Chan sağlık merkezinin Spa ve güzellik danışmanlığını yapmıştır. Halen Aromaterapi, Doğal Terapiler, Wellness ve Spa alanında danışmanlık ve eğitim programlarına devam etmektedir.