Permakültür ve Sürdürülebilir Yaşam Eğitimleri

Şehirlerde ya da yaşanmak istenen her yerde daha çevreci ve sürdürülebilir bir hayat için neler yapılması gerektiği hakkında bilgiler verip bireylerin kendi yaşam alanlarını daha yaşanılabilir bir hale dönüştürmelerine katkıda bulunuyoruz.
Eğer siz de farklı bir yaşam tarzını benimsemek ve kendinizi bu yönde geliştirmek istiyorsanız bu eğitimler tam da sizin için!

Doğa ile uyumlu ve hiçbir katkı maddesi kullanmadan yaşadığınız şehirde üretim yapabilmenin mutluluğunu, permakültür ve sürdürülebilir yaşam eğitiminde öğreneceğiniz bilgilerle yaşayabilirsiniz. 

Permakültür nedir? Hayatımıza dahil olan bu kavramın isim babası Bill Mollison’un tanımına göre permakültür, “doğal ekosistemlerin çeşitliliğine, istikrarına ve esnekliğine sahip olan tarımsal olarak ekosistemlerin bilinçli tasarımının ve bakımlarının sağlanmasıdır.” Sürdürülebilirlik ise türler ve çevresinde bulunan kaynaklar arasında dengenin sağlanmasıdır. Doğal kaynakların oldukça önem kazandığı ve organik olana dönüşle birlikte günümüzde permakültür ve sürdürülebilir yaşam felsefesi, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. Kendimizin ve geleceğimizin sorumluluğunu üstlenerek karbon ayak izimizi minimuma indirmek açısından permakültür ve sürdürülebilir yaşam eğitimlerine katılmak önemlidir. Atık gıdalardan kompost yani doğal gübre yapmak, evin ufak da olsa balkonunu güzel bir bahçeye dönüştürerek domates, biber gibi sebze veya meyvelerin üretimini yapmak ya da kendinize ait bir alanda doğal tarıma yönelmek. Aklınıza gelen ve yapmayı düşündüğünüz her şeyi iyi bu eğitimin ardından yapabilirsiniz. 

Doğal ve sürdürülebilir bir yaşam için ne bilinmesi gerekiyorsa permakültür ve sürdürülebilir yaşam eğitimlerimizden öğrenebilirsiniz. LoncaSEM olarak size permakültür ve sürdürülebilir yaşam için gerekli olan tüm bilgileri bu alanda uzman eğitmenler aracılığı ile veriyoruz. Permakültür ve sürdürülebilir yaşam eğitimlerimize katılın, yaşamak istediğiniz her yerde çevreci ve sürdürülebilir bir hayat için neler yapılması gerektiğini öğrenin.