Proje Açıklaması

Arazi Seçimi ve Tasarımı Atölyesi

Eğitimin Amacı

Permakültür konusunda katılımcıları bilgilendirmek ve sürdürülebilirliğe dair adım atabilmelerinin önünü açmak. Permakültür tasarımı ve ilkeleri çerçevesinde uygulamalar paylaşmak. Bahçecilik yapmak için temel bilgiler edinmelerini sağlamak. Sihirli Tohumlar Permakültür Çiftliği’ndeki uygulamaları aktarmak.

Sertifika Hakkında

Bu eğitim programı tamamlandığında katılımcılar ‘Katılım Belgesi’ almaya hak kazanacaktır.

Program İçeriği

Hayallerimizi gerçeğe dönüştürürken doğanın bize sunduklarıyla uyum içersinde bir tasarım yaratabilir miyiz? Permakültürün felsefesi ve ilkeleri doğrultusunda, teknolojiyi avantaja dönüştürerek yeni bir yaşam biçimi tasarlarken nasıl bir yol izleyebiliriz? Gibi sorulara cevap arayacağımız bu çalışmada elimizdeki verileri en optimum da nasıl yöneteceğimize ve doğayla uyumlu bir tasarım yaratmaya odaklanacağız.

Kimler Katılabilir?

Herkesin katılımına açıktır.

Program Detayları

  • Eğitim Tarihi: 
  • Eğitim Saati: 15:00 – 18:00
  • Kurs Ücreti: 
  • Online / Offline olabilir.

Nasıl Kayıt Olurum?

  1. Aşağıda yer alan ‘Şimdi Başvur’ butonuna tıklayarak Ön Kayıt Formu doldurulmalıdır.
  2. Ön Kayıt sorası ödeme ve kesin kayıt işlemleri için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

EĞİTMENLER

Aylin Zeynep Ertem
Aylin Zeynep ErtemEğitmen
İktisat eğitimi aldıktan sonra aile şirketinde yirmi sene çalıştı. Bu sürecin sonunda yol değiştirerek sanat eğitimi aldı ve yüksek lisansını tamamladı. Kişisel gelişim, metafizik ve yogaya ilgisi nedeniyle NLP, sanat terapisi ve şifalı bitkiler üzerine eğitimlerle kendini geliştirdi. Permakültür tasarım ve bahçe bakımı sertifikaları alarak yetiştiriciliğe adım attı. Son sekiz seneden beri ailesiyle birlikte kurduğu Sihirli Tohumlar Permakültür Çiftliği’nde çalışmalarına devam etmektedir.
Süleyman Ertem
Süleyman ErtemEğitmen
Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunudur. 1984 yılından beri ailesinin kurduğu Tem Ofset karton ambalaj matbaasında yöneticilik yapmaktadır. Kasad, ECMA ve İSO gibi sivil toplum kuruluşlarında çeşitli dönemlerde görev almıştır. 2017 yılında Permakültür Tasarım Sertifikasını alarak bu alanda ailesiyle birlikte 2011 yılında kurduğu Sihirli Tohumlar Permakültür Çiftliğinde üretmeye devam etmektedir.
Alp Ertem
Alp ErtemEğitmen
Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı öğrencisidir. 2017 senesinde Permakültür Tasarım Sertifikası aldı. Ailesinin kurduğu Sihirli Tohumlar Permakültür Çiftliği’nin aktif bir üyesidir.