Sanat Eğitimleri

Sanata ilgi duyan bireylerin becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığımız eğitimlerimizde, farklı sanat dallarında uzmanlaşmış profesyonellerle hayatına sanatı dahil etmek isteyen bireyleri buluşturuyoruz.
Sanatın inceliklerini ustalardan birebir öğrenme şansına sahip olacağınız eğitimlerle sanata kendi yorumunuzu katabileceğiniz birikime de sahip olabileceksiniz.
2024-05-09T08:20:25+03:00

Yağlı Boya Resim Atölyesi

Yağlı Boya Resim Atölyemiz, Hakan Cingöz eğitmenliğinde başlıyor. Yağlıboya resim tekniklerine giriş, portre, natürmort ve peyzaj konularına yönelik tekniklerin uygulamalı olarak gösterileceği atölyemize katılarak ilgi duyduğunuz resim sanatının tüm inceliklerini öğrenebilirsiniz.

2024-05-09T08:23:56+03:00

Mimari Eskiz Atölyesi

Bu programda desen çalışması, perspektif, oran orantı, ışık gölge, mimari çizim teknikleri, detaylandırma ve ölçeklendirme gibi konuları ele alarak mimari eskiz hakkında kendinizi geliştirebilirsiniz.

2023-12-11T14:26:07+03:00

Seramik Atölyesi

Online Seramik Atölyesi, katılımcılara gönderilecek Seramik Kiti ile birlikte Sanatçımızın yönergeleri doğrultusunda atölye çalışmaları çevrimiçi yapılacaktır

2024-05-31T16:10:20+03:00

Temel Fotoğraf Atölyesi

Fotoğraf eğitimimiz katılımcılara; fotoğraf makinelerinin özelliklerini ayırt edebilme, temel ayarlarını yapabilme ve ortama uygun fotoğraf çekebilme becerisi kazandırır. Hobi ya da profesyonel anlamda kendinizi geliştirirsiniz.

2024-04-29T14:40:43+03:00

Heykel Atölyesi

Heykel Sanatı ile ilgi duyan kesimlerin, temel bilgilendirmeyle beraber teorik ve pratik deneyim kazanmasını sağlamak. Başlangıç seviyesinde heykel yapımı ve teknikleri ile birlikte malzeme kullanımı, üslup yaratımı vb.  prensiplerine hakim olmasını olanak verecek bir içerikle eğitimimizi sunuyoruz.

2022-06-08T10:49:48+03:00

Kareli Öyküler Atölyesi

Bu eğitimde katılımcılar sokak fotoğrafçılığı ve öykü yazma konularında bilgilenirken, farklı disiplinleri bir arada ele alan özgün bir metodoloji ile algı ve ifade gücünün nasıl artırılabileceğini deneyimleyecekler.

Sanat insan hayatının ayrılmaz bir parçasıdır. Çevremizde nereye bakarsak bakalım sanatın mutlaka bir yansımasını görebiliriz. Yüzyıllardır yaşamımıza renk katan sanatın ilk insandan günümüze kadar uzanan yolculuğunu sanat tarihi eğitimlerinden ya da yalnızca dijital medya üzerinden de öğrenmek mümkün. Sanat eğitimi neden önemlidir? Çünkü öğrenmek ilgi duyduğunuz sanatı daha yakından tanımanız ve kendinizi bu alanda geliştirebilmeniz açısından değerlidir. Kim bilir, belki de kendi sanatınızı farklı yorumlayarak ortaya bambaşka bir öncü sanat akımı çıkarabilirsiniz. 

Sanatta iyi olmak sürekli çalışmaktan geçer. Ama çalışmayı destekleyecek eğitimler de bir o kadar önemlidir. İstanbul sanat eğitimleri konusunda zengin bir şehir. Aradığınız hemen her eğitimi kolayca bulabilirsiniz. Burada önemli olan öğrenme yolculuğunuzda size eşlik edecek iyi bir merkez ve eğitmen bulmaktır. Yeteneği olan ya da öğrenmek isteyen hemen herkes saz çalabilir, resim yapabilir, şiir yazabilir, fotoğraf çekebilir veya bir sahne üzerinde kendi oyununu sahneleyebilir. Sanatın bir dalına ilginiz var ve kendinizi bu alanda denemek istiyorsanız temel sanat eğitimlerine katılarak bu alana yönelik yeteneğinizi keşfedebilirsiniz. 

Konu sanat olunca herkesin hayali bir başka oluyor. Kimi kendi sanatı ile hayatına profesyonel bir sanatçı olarak devam etmek istiyor kimi de sanatını kendine saklayarak boş zamanlarını güzel bir şekilde değerlendirmek. Ama her iki hayalin de ortak noktası “sanat yapmak” yani ortaya mutlu eden bir eser çıkarmak. Çünkü mutluluğun en değerli kaynaklarından bir tanesi de sanattır. Herhangi bir çalgıda virtüöz olmanıza gerek yok. Temel bir eğitimle kendinizi ve arkadaşlarınızı mutlu edecek düzeyde bir aleti çalmayı öğrenebilirsiniz. Dünyaca ünlü bir ressam olmanıza da gerek yok. Kanepenize oturup karşınızda duran resme bakıp – Bunu ben yaptım diyebilmek bile güzel bir duygu. 

LoncaSem olarak düzenlediğimiz sanat eğitimlerimiz ile sanatın farklı dallarında uzmanlaşmış profesyonelleri hayatına sanatı dahil etmek isteyen yeteneklerle buluşturuyoruz. İlgi duyduğunuz bir sanat dalında kendinizi geliştirmek veya bu alanda profesyonel olmak istiyorsanız sizleri sanat eğitimlerimize bekliyoruz.